Podłogi laminowane Quick-Step Classic posiadają jedwabistą powierzchnię, która jest odporna na zarysowania dzięki technologii Scratch Guard. Jest ona do dziesięciu razy bardziej odporna na zarysowania niż podłoga bez Scratch Guard. Nazwa mówi sama za siebie – idealnie nadaje się do wykorzystania w rustykalnym stylu aranżacji.

Quick-Step Classic to standardowa podłoga laminowana na płycie 8 mm, która jest niezwykle łatwa w montażu i stanowi jeden z produktów o najwyższej dostępnej jakości. Idealnie sprawdzą się w salonach i pomieszczeniach kuchennych. Laminaty te są odpowiednie do umiarkowanych zastosowań komercyjnych.

Podłogi laminowane Quick-Step Classic są wyposażone w nowy, rewolucyjny system Uniclic, który umożliwia łatwe łączenie ich ze sobą. Systemy zatrzaskowe produkowane są poprzez wycinanie odpowiednich profili w samym podłożu, co zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Po zamontowaniu desek Quick-Step praktycznie nie ma możliwości ich rozłączenia. System Uniclic praktycznie eliminuje otwarte połączenia. Ułatwia to utrzymanie podłogi w czystości, ponieważ zapobiega wnikaniu brudu w fugi.

Cechy podłogi łaminowanej Quick-Step Classic:

Trwała warstwa wierzchnia. Lata badań prowadzonych przez inżynierów Quick-Step zaowocowały powstaniem innowacyjnego systemu Scratch Guard. Chroni podłogę przed niepożądanymi uszkodzeniami, zarysowaniami, blaknięciem i zachowuje jej naturalne piękno na długie lata.
Odporny na oparzenia papierosowe. Firma Quick-Step w przemyślany sposób wprowadziła rozwiązanie zapewniające, że upuszczony na podłogę papieros nie pozostawi żadnych śladów. Nie pozostawia śladów na podłodze laminowanej. Ponadto, materiał jest praktycznie niepalny.
Łatwa do utrzymania powierzchnia. Laminat Quick-Step jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Idealne zazębianie się desek oznacza, że brud nie może się między nie przedostać, co sprawia, że podłoga Quick-Step jest bardzo higieniczna i odpowiednia dla małych dzieci.
Piękne wzory. Dla swoich dekorów firma Quick-Step opracowała wysokiej jakości realizacje wzorów i odcieni naturalnego drewna. Wygląd wizualny jest pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę klientów, dlatego też każdy produkt Quick-Step ma doskonały wizerunek, który zachwyca naturalnością i pięknem.
Odporny na wstrząsy mechaniczne. Podkładem jest wysokiej jakości płyta pilśniowa o dużej gęstości, stosowana w naszych laminatach Quick-Step. To solidne podłoże w połączeniu z wytrzymałą powierzchnią chroni podłogę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez spadające przedmioty, szpilki itp.
Odporność na wilgoć. Odporne na wilgoć podłoże naszych wykładzin podłogowych oraz wysoka wytrzymałość na rozciąganie naszych systemów zatrzaskowych zapewniają doskonałą ochronę przed wilgocią powierzchniową. Nie musisz się więc martwić o konsekwencje – na przykład rozlania napoju na podłogę.