Kolekcja Quick-Step Eligna to świetny sposób na stworzenie własnej, osobistej przestrzeni.

Podłogi łaminatowe Quick-Step Eligna są wyjątkowo piękne dzięki przemyślanemu stosunkowi długości do szerokości. Mocna podłoga z desek o pełnej szerokości jest uosobieniem gustu. Niesamowita imitacja tekstury naturalnego drewna z drobnymi nierównościami, półtonami i innymi cechami naturalnego materiału zachwyci nawet prawdziwych estetów.

Producentom belgijskiej marki Quick Step udało się stworzyć najbardziej realistyczną iluzję naturalnej drewnianej podłogi. Laminat jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Jego sercem jest płyta z litego drewna HDF. Powierzchnia jest chroniona przed blaknięciem pod wpływem słońca, zarysowaniami i ścieraniem. Podłoga jest odporna na wgniecenia i przypalenia. Jest antystatyczna, antypoślizgowa i wygodna dla stóp. Można po niej biegać boso, siedzieć, a nawet leżeć. Posiada właściwości zatrzymywania ciepła, dzięki czemu jest wygodny przez cały rok. Podłogi laminowane Quick-Step to podłogi wykonane z laminowanej płyty pilśniowej o wysokiej gęstości.

Wszystkie podłogi laminowane Quick-Step Eligna składają się z czterech różnych warstw:

Przezroczysta, odporna na ścieranie warstwa zewnętrzna. Składa się z kilku warstw melaminy, sprasowanej pod wysoką temperaturą i ciśnieniem z nośną warstwą płyty pilśniowej. Warstwa zewnętrzna ma teksturę/strukturę drewna lub płytek. Efekt ten nazywany jest tłoczeniem rejestrowym.
Warstwę dekoracyjną stanowi wysokiej rozdzielczości zdjęcie drewna lub płytek. Tekstura jest odwzorowana w najdrobniejszych szczegółach na powierzchni i uszczelniona żywicą melaminową. Połączenie dobrze rozwiniętego wzoru i struktury powierzchni sprawia, że imitacja wygląda całkowicie naturalnie.
Środkowa płyta pilśniowa wysokiej gęstości (HDF) — wykonana z płyt pilśniowych, stanowi podstawę podłóg laminowanych. Materiałem do produkcji paneli są włókna drzewne pochodzące z recyklingu oraz wysokiej jakości żywica melaminowa. Panel jest jednorodny pod względem składu i właściwości technicznych. Jest niezawodny, stabilny i ma dobrą odporność na wilgoć.
Warstwa melaminowa — zapewnia wysoką stabilność płyty, która nie będzie ulegać odkształceniom w normalnych warunkach montażu i eksploatacji.