Jaka jest idealna podłoga do Twojej piwnicy?

Piwnica to nietypowe miejsce, w którym podłoga musi spełnić szczególne wymogi. Ponieważ w piwnicy często występuje wilgoć, ważne jest wybranie podłogi wodoodpornej. Jakie podłogi sprawdzą się najlepiej w piwnicy? Dowiedz się tutaj.

Odkryj wszystkie podłogi Quick-Step do piwnicy

Sposoby na wilgoć i pleśń

Piwnice są zwykle pod poziomem gruntu, w związku z czym utrzymanie ich w suchości nie zawsze jest łatwe. Wody gruntowe, intensywne opady — wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na poziom wilgotności. Wybierz typ podłogi zapewniający wodoodporność i zawsze stosuj barierę przeciwwilgociową, aby wody gruntowe nie mogły przesiąkać do domu. 

Wodoodporne podłogi winylowe i laminowane Quick-Step uchronią piwnicę przed pleśnią i bakteriami, pod warunkiem że zastosujesz się ściśle do instrukcji montażu i użyjesz odpowiedniego podkładu oraz bariery przeciwwilgociowej. Rezultat? Funkcjonalna i elegancko wykończona piwnica.

Przekształcenie piwnicy w dodatkowe pomieszczenie mieszkalne

Chcesz, aby Twoja piwnica była czymś więcej niż pomieszczeniem magazynowym? Dzięki wodoodpornym podłogom laminowanym lub winylowym Quick-Step masz mnóstwo możliwości: podziemna siłownia, domowa sala kinowa, męska gawra, domowe biuro, ładnie urządzona pralnia… co tylko zechcesz!

Idealnym sposobem na przekształcenie piwnicy w dodatkowe pomieszczenie mieszkalne są nowoczesne, wodoodporne podłogi winylowe lub laminowane: łatwe w montażu, wygodne i ciepłe, atrakcyjne wizualnie… podłogi, które spełnią wszystkie te wymagania. Długoterminowa gwarancja: wszystkie podłogi laminowane i winylowe Quick-Step są objęte co najmniej 20-letnią gwarancją.

Dlaczego wodoodporne podłogi laminowane lub winylowe Quick-Step to idealny wybór do piwnicy

  • są wodoodporną alternatywą dla podłogi drewnianej
  • są bardziej miękkie i cieplejsze od podłóg ceramicznych
  • mają znakomite właściwości akustyczne
  • dostępnych jest wiele wariantów estetycznych
  • są łatwe w montażu
  • są objęte długoterminową gwarancją