Podłogi laminowane Quick Step Arte to prawdziwe odkrycie dla projektantów i świetna alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych, kamienia naturalnego, parkietu. Dzięki subtelnej V-fudze i bardzo naturalnemu wyglądowi, płytka łączy w sobie urok i niezawodność naturalnych materiałów z praktycznymi zaletami laminatu. Podłogi laminowane Quick Step Arte w postaci dużych kwadratowych płytek świetnie wyglądałaby w kuchniach i przedpokojach, pokojach dziecięcych oraz przestronnych holach wejściowych. Imitacja naturalnych materiałów jest obecnie bardzo modna i świetnie wyglądałaby w każdym wnętrzu – od ultranowoczesnego po surowy, klasyczny styl.

Laminat wykonany jest na bazie wysokowytrzymałych płyt z włókien drzewnych (HDF). Wierzchnia warstwa pokryta jest opatentowaną, wytrzymałą powłoką Scratch Guard, która zapewnia niezrównaną ochronę, zachowując wygląd nowej podłogi przez wiele lat. Technologia Scratch Guard sprawia, że podłoga jest do 10 razy bardziej odporna na spadające przedmioty, wysokie obcasy i inne ostre przedmioty. Dodatkowo powłoka doskonale zachowuje swój kolor, nie blaknie i nie zmienia odcienia nawet po wielu latach użytkowania.

Montaż podłogi laminowanej Quick Step Arte jest łatwy dzięki opatentowanemu systemowi blokującemu Uniclic. Dzięki tym zamkom można szybko i łatwo ułożyć podłogę laminowaną, nie uszkadzając krawędzi. Następnie podłogę można nawet poddać renowacji. System zamków Uniclic wykorzystuje wodoszczelne, klejone podłoże i jest bardzo odporny na rozciąganie. Dzięki temu powierzchnia laminatu jest odporna na działanie wilgoci na powierzchni, np. rozlanych płynów. Dzięki podłogom laminowanym Quick Step Arte utrzymanie pięknej i czystej podłogi jest naprawdę łatwe. Jest dość łatwa w utrzymaniu, a szczelna struktura powierzchni zapobiega przywieraniu i gromadzeniu się brudu lub kurzu.

Korzyści płynące z zastosowania laminatu Quick Step Arte:

Szykowny design.
Wysoka jakość. Quick Step Arte wykorzystuje najnowszą technologię do kontroli wszystkich etapów procesu produkcyjnego.
Odporność na zarysowania, ścieranie i uderzenia.
Powłoka antystatyczna.
Odporny na wilgoć i rozlane płyny.
Odporny na chemię gospodarczą.
Odporny na światło i promieniowanie UV.
Szybki i łatwy montaż. Opatentowany system łączenia Uniclic click zapewnia bardzo szybki montaż podłogi.
Podłoga jest w pełni kompatybilna z ogrzewaniem podłogowym. W przypadku podkładów Quick Step przeznaczonych do stosowania w pomieszczeniach z systemem ogrzewania podłogowego możesz mieć pewność, że spełniają one wszystkie normy europejskie.
Łatwy w utrzymaniu.
Długa żywotność.
Naturalny i przyjazny dla środowiska.